SP8                                        PG1

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Świętego Kazimierza Królewicza w Białymstoku
realizuje projekt dofinansowany
z Funduszy Europejskich
„Życie jest teatrem, teatr jest życiem”
Celem projektu jest współpraca ze szkołą z Hiszpanii, której efektem będzie przygotowanie krótkiego przedstawienia teatralnego opartego na opowieści terapeutycznej.
Dofinansowanie projektu z UE: 118 987,00 PLN

PO WER

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła rozpoczyna pracę w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWER 2014-2020. Projekt o nazwie „Życie jest teatrem, teatr jest życiem” („Life is stage, stage is life”) o numerze 2019-2-PMU-2080 rozpoczyna się 01.09.2020 i potrwa do 28.02.2021. Skierowany jest on do uczniów klas 6-8 Szkoły Podstawowej nr 8 im. Świętego Kazimierza Królewicza w Białymstoku.
Projekt zakłada sześciomiesięczną współpracę ze szkołą partnerską z Hiszpanii, podczas której odbędzie się jedna siedmiodniowa mobilność 20 uczniów naszej szkoły (realizacja mobilności będzie uzależniona od rozwoju pandemii). Głównym celem projektu będzie przygotowanie anglojęzycznego przedstawienia teatralnego opartego na opowieści terapeutycznej oraz filmu dokumentującego prace projektowe.
Osoby chętne do udziału w wyżej opisanym przedsięwzięciu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego w sekretariacie szkoły oraz w linku PDF   DOC. Uzupełniony formularz należy złożyć w sekretariacie szkoły do 11.09.2020r.
Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie!

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

OSOBY ZAKWALIFIKOWANE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „ŻYCIE JEST TEATREM, TEATR JEST ŻYCIEM”

piekunowie projektu
Magdalena Banasiuk
Beata Białous-Oniśko
Monika Perkowska

Kartki świąteczne

Przed nadchodzącymi świętami uczestnicy naszego projektu wymienili się kartkami świątecznymi z rówieśnikami z Hiszpanii. Wesołych Świąt! Feliz Navidad!

20201204 1723251 20201218 1541191 20201218 1541331

Wizyta przygotowawcza w szkole partnerskiej

W dniach 4 – 6 maja 2021 roku, w ramach realizowanego w naszej szkole projektu POWER „Życie jest teatrem, teatr jest życiem”, odbyła się wizyta przygotowawcza nauczycieli pracujących w naszej placówce.

Miała ona na celu dopracowanie szczegółów podjętych działań, zapoznanie z pedagogami pracującymi w katalońskiej szkole położonej w uroczej miejscowości Batea oraz zapewnienie warunków do przyjazdu młodzieży z naszej placówki. Trzy dni intensywnej pracy urozmaicone były krótkimi wycieczkami po przepięknej okolicy, słynącej z produkcji światowej sławy win i oliwy.

Zdjęcia z wizyty

Projekty koszulek

Uczestnicy naszego przedsięwzięcia wykazali się ogromną kreatywnością w projektowaniu koszulek. Oto kilka z nich.

koszulka01 koszulka02 koszulka03 koszulka04  koszulka05 koszulka06 koszulka07 koszulka08 koszulka09 koszulka10